Kolo pro život - Volný - Pražská padesátka

Prima sobotní den okořenil závod ze seriálu "Kolo pro život". Jela se již tradiční 50km dlouhá trať se startem a cílem v Dejvicích v areálu vysokých škol. Dle výsledků absolutního pořadí jelo samotný závod 1012 účastníků. Start v 9.30 hodin byl na rozdíl např. od Krále Šumavy poměrně rychlý, neboť počátek trasy vedl širokou silnicí, takže i z poslední řady jsem projížděl startem cca 2 min. po oficiálním startu. Problém nastal cca po 2 km, kde se najíždělo do úzké lesní cesty a balík se zastavil a chvíli jsme museli všichni jít pěšky. Naštěstí to byl pouze krátký úsek a pak již byla cesta volná. Vzhledem k polojasnému počasí s průměrnou teplotou okolo 15C se jelo krásně rychle a díky širokým asfaltovým cestám se jelo chvílemi i v pelotonu pár jezdců.
Závod byl moc fain až na špatně technicky provedou časomíru. Dost mě zarazilo, když jsme všichni před startem nafasovali kartičku se svým číslem a čárovým kódem, který měl být v závěru odečten. Počáteční čas byl samozřejmě pro všechny stejný a když jsem přijel do cíle, tak čtečka nezafungovala a probíhalo klasické odečítání. Časový údaj je pak značně odlišný od údaje z mého cyklocomputeru, ale to asi nemusím zdůrazňovat. Škoda, že pořadatelé nedokáží měřit čas jako na KSH. Počet účastníků už by si to docela zasloužil.
Přesto tímto děkuji pořadatelům za perfektně připravenou trať a skvělé zabezpečení všech křížení s motoristy, kde jsme všichni mohli bez ubrání rychlosti profrčet.
Moc se těším na další ročník a doufám, že se mi podaří zlepšit svůj dosavadní čas, který mne řadí cca do poloviny startovního pole.